Spedycja ładunków niebezpiecznych ADR

Procesy związane ze spedycją obejmują wszystkie usługi mające wpływ na realizację przewozu towarów. Każda realizacja składa się z wielu skomplikowanych procedur oraz działań, które mają na celu zadbać, by wszystkie realizacje przebiegły sprawnie i bezproblemowo, a towary dotarły w miejsce swojego przeznaczenia w wyznaczonym terminie.

Spedycja a transport różnice

Oba te pojęcia są często ze sobą mylone. Wszystko dlatego, że oba wiążą się z tą samą gamą procesów należących do łańcucha dystrybucji towarów. Warto jednak poznać różnicę między nimi. Podczas, gdy transport obejmuje przewóz ładunków z jednego miejsca w drugie np. od producenta do hurtowni albo z magazynu do sklepu detalicznego, spedycja obejmuje zadania organizacyjne, pozwalające na sprawną i bezproblemową realizację przewozu towarów. Spedytorzy są zatem odpowiedzialni za sprawy organizacyjne i formalne.

Jakie zatem czynności wchodzą w skład usług spedycyjnych?

W ramach procesu realizowana jest kompleksowa obsługa obejmująca organizację transportu. Prace rozpoczynają się od przyjęcia zlecenia oraz doboru najlepszych rozwiązań. W ramach swoich działań, spedytorzy dbają o dopełnienie wszelkich formalności, kontaktują się z przewoźnikami, specjalistami zajmującym się załadunkiem i rozładunkiem pojazdów oraz zajmują się innymi czynnościami, aż po finalizację zlecenia.

Specjaliści realizujący usługi spedycyjne muszą zatem posiadać gruntowną wiedzę na temat transportu krajowego oraz międzynarodowego, a także wszystkich przepisów z nimi związanych. Do ich obowiązków zalicza się prowadzenie niezbędnej dokumentacji związanej z przewozem towarów oraz terminowa, prawidłowa realizacja. Jest to zatem bardzo skomplikowana dziedzina, która wymaga rzetelności, skrupulatności oraz odpowiedzialności.

Transport ładunków niebezpiecznych ADR

W ramach spedycji ładunków niebezpiecznych ADR, realizujemy zlecenia charakteryzujące się szczególnie wysokim poziomem trudności, wysokiej staranności oraz właściwych przepisów prawnych. Wszystko dlatego, że przewozy ADR obejmują środki niebezpieczne np. trujące, łatwopalne lub promieniotwórcze.

Podczas realizacji naszych usług, korzystamy z odpowiednich rozwiązań oraz specjalistycznego sprzętu, które pozwalają nam na niesienie pomocy przedsiębiorstwom potrzebujących specjalistycznej obsługi.

Klientów, którzy nie wiedzą, czy ich towar kwalifikuje się jako ładunek niebezpieczny ADR lub nie orientują się, jakich rozwiązań wymaga jego transport, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasi pracownicy to doświadczeni specjaliści, którzy chętnie udzielają informacji i pomagają w doborze odpowiednich rozwiązań.

Zachęcamy przewoźników i firmy do długotrwałej współpracy jak i jednorazowej usługi